Nowy Zarząd FIGIEFA wybrany na Walnym Zgromadzeniu w Stambule

FIGIEFA, Międzynarodowa Federacja Niezależnych Dystrybutorów Motoryzacyjnych, wybrała nowe władze podczas Walnego Zgromadzenia, które odbyło się 22 maja 2024 r. w Stambule.

Do nowo wybranych władz trafili profesjonaliści z krajowych stowarzyszeń i firm zajmujących się dystrybucją części samochodowych w całej Europie. Każdy z nich wnosi do Zarządu unikalną wiedzę i doświadczenie, co z pewnością przyczyni się do realizacji misji i celów FIGIEFA.

Skład nowo powołanego Zarządu:

  • Prezes: Mads Engberg, AUTIG (Dania)
  • Wiceprezes: Bastian Müller, GVA (Niemcy)
  • Skarbnik: Lawrence Bleasdale, IAAF (Wielka Brytania)
  • Członkowie Zarządu: Tomasz Bęben, SDCM (Polska); Nines García de la Fuente, ANCERA (Hiszpania); Alex Gelbcke, FMA (Belgia) oraz RAI (Holandia); Emirhan Silahtaroglu, OSS (Turcja); Bertrand Thorette, FEDA (Francja); Warren Espinoza ATRI oraz Stéphane Antiglio, PHE.

– Cieszymy się, że możemy powitać nasz nowy Zarząd, który wnosi do naszej organizacji bogate doświadczenie i wiedzę. Jesteśmy bardzo wdzięczni ustępującemu prezesowi Corowi Baltusowi oraz byłym Członkom Zarządu za ich wspaniałą pracę w ciągu ostatnich lat. Jesteśmy przekonani, że nowy Zarząd będzie wspólnie dążył do sprostania wyzwaniom i możliwościom stojącym przed niezależnym rynkiem w Europie oraz do realizacji misji promowania innowacji, zrównoważonego rozwoju i konkurencji w branży – powiedziała Sylvia Gotzen, Dyrektor Generalna FIGIEFA.

– To ogromny zaszczyt i wyróżnienie, ale też uznanie znaczenia SDCM na arenie międzynarodowej oraz naszego dotychczasowego wkładu w działania FIGIEFA. Dołożymy wszelkich starań, by należycie realizować to odpowiedzialne zadanie i przyczynić się do dalszych sukcesów FIGIEFA w działaniach na rzecz branży motoryzacyjnej w Europie – dodał Tomasz Bęben, Prezes Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM).


Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM) to ponad 250 największych marek przemysłu i rynku części motoryzacyjnych, reprezentujących interesy przemysłu, handlu i usług o wartości blisko 140 mld złotych rocznie tworzących ponad 330 000 miejsc pracy. SDCM należy do największych organizacji europejskich takich jak: CLEPA (Europejskie Stowarzyszenie Producentów Części Motoryzacyjnych) i FIGIEFA (Międzynarodowa Federacja Niezależnych Dystrybutorów Motoryzacyjnych).

Paweł Misierewicz

Public Affairs & Communications

pawel.misierewicz@sdcm.pl

734 478 074

FIGIEFA: nowe władze na trudne czasy

Przed europejskim motoryzacyjnym rynkiem wtórnym stoi obecnie wiele wyzwań związanych z bliźniaczą transformacją – zieloną i cyfrową. Czy rynek da radę dopasować się do nowej