Eksperci

KRZYSZTOF SOSZYŃSKI

Członek Zarządu SDCM
Absolwent Politechniki Warszawskiej i Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. W Inter Cars S.A. odpowiedzialny za optymalizacje procesów biznesowych, tworzenie strategii firmy, nadzorowanie procesu zakupu towarów handlowych i rozwoju międzynarodowej strategii sprzedaży. Od początku swojej kariery zawodowej związany jest z rynkiem części i akcesoriów motoryzacyjnych. W 2001 r. został powołany na Członka Zarządu Inter Cars S.A., a w 2008 roku na stanowisko Wiceprezesa Zarządu. W swoim dorobku ma również wprowadzenie Inter Cars S.A. na warszawską GPW.

ADAM KAPEK

Członek Zarządu SDCM
Absolwent Galway Mayo Institute of Technology w Irlandii oraz studiów MBA pod patronatem Franklin University. Karierę zawodową rozpoczynał w ING Banku Śląskim. W latach 2011-2019 pełnił funkcję Prezesa Zarządu spółki MOTO Flota, która odpowiada za organizację procesu serwisowania samochodów flotowych na terenie całej Polski. Od 2019 roku jest Wiceprezesem firmy Moto-Profil. W ramach podziału kompetencji w zarządzie spółki, odpowiada za piony sprzedaży, zakupów oraz IT.

MARIUSZ DANKOWSKI

Członek Zarządu SDCM
Absolwent Teorii Ekonomii Uniwersytetu Warszawskiego. Z motoryzacją związany od 26 lat, obecnie Wiceprezes Groupauto CEE, polskiej struktury Alliance Automotive Group. Od końca 2017 roku AAG, po przejęciu, jest europejską częścią amerykańskiej Genuine Parts Company, największej na świecie firmy aftermarketowej (ponad 10 mld USD obrotu).

JOANNA KRĘŻELOK

Członek Zarządu SDCM

Absolwentka kierunku ekonomicznego Wyższej Szkoły Bankowości i Finansów w Bielsku Białej oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Z branżą motoryzacyjną związana od ponad 20 lat, posiada wieloletnie doświadczenie w obszarze zakupów, rozwoju sprzedaży, planowania, analizy ryzyka i wyników, budowania długofalowych relacji z klientami w środowisku międzynarodowym. Od 2017 roku pełni funkcję Dyrektora Regionalnego Biura Sprzedaży TMD Friction w Polsce i odpowiada za działania firmy w 14 krajach z regionu Europy Środkowej i Wschodniej.

SŁAWOMIR WELEZINSKI

Członek Zarządu SDCM
Członek Zarządu Delphi Powertrain Poland Sp. z o.o. i Dyrektor Regionalny Delphi Technologies Aftermarket w Europie Wschodniej. Dołączył do zespołu Delphi Products & Service Solutions jako Dyrektor Krajowy Polski i Ukrainy w 2009r., następnie objął opiekę nad krajami Centralnej Europy. Od 2018r. pełni funkcję Dyrektora Regionalnego Delphi Technologies Aftermarket w Europie Wschodniej i odpowiada za działania firmy w ponad 20 krajach.

TOMASZ BĘBEN

Prezes Zarządu SDCM
Członek Zarządu Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Części Motoryzacyjnych (CLEPA). Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Radca prawny w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Doświadczenie zdobywał w krakowskich i warszawskich kancelariach prawnych. Od kilku lat ściśle związany z motoryzacją.

ALFRED FRANKE

Prezes Honorowy SDCM
Absolwent Politechniki Warszawskiej. Od 30 lat ściśle związany z motoryzacją. Niezależny ekspert, jeden z założycieli SDCM, współwłaściciel firmy MotoFocus.pl specjalizującej się w badaniach rynku części zamiennych. Wieloletni Prezes SDCM, w latach 2011-2015 Członek Zarządu FIGIEFA. W latach 2018-2021 r. Członek Zarządu CLEPA. Aktywnie wspierający SDCM.

JANUSZ ANDRZEJEWSKI

Członek Komisji Rewizyjnej SDCM
Absolwent Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie (obecnie Uniwersytet Warmińsko-Mazurski), Prezes Zarządu Auto Land Polska S.A. oraz Prezes Zarządu Inter Land Sp. z o.o. S.K., Członek Zarządu Nexus Automotive Central Europe; wieloletni Przewodniczący Komisji Rewizyjnej SDCM. Związany z branżą od 1989 roku.

ANDRZEJ PARZOCH

Członek Komisji Rewizyjnej SDCM
Absolwent Politechniki Śląskiej. Od 35 lat ściśle związany z motoryzacją w różnych obszarach od produkcji poprzez serwis i sprzedaż części samochodowych. Obecnie Wiceprezes Zarządu firmy Martex Sp. z o.o. specjalizującej się w sprzedaży części do samochodów ciężarowych. Odpowiada za działania biznesowe skierowane na budowanie strategii rozwoju sieci sprzedaży, optymalizacji procesów logistycznych, zarządzenia polityką jakości. Reprezentuje firmę Martex w organizacji TEMOT International zrzeszającej dystrybutorów części samochodowych z 87 krajów.

WOJCIECH GŁOWATY 

Członek Komisji Rewizyjnej SDCM
Absolwent Politechniki Wrocławskiej oraz MBA Vienna University of Economics and Business. Od ponad 32 lat związany z polskim i europejskim niezależnym rynkiem motoryzacyjnym na wielu poziomach – zarówno jako dystrybutor jak również jako reprezentant producentów IAM na rynki Europy Środkowo-Wschodniej. Od 16 lat zarządza rynkiem polskim i sąsiednimi krajami w Corteco, marce należącej do niemieckiego koncernu technologicznego Freudenberg.

BOGUMIŁ PAPIERNIOK

Członek Komisji Etyki SDCM
Ukończył Politechnikę Śląską Wydział Transportu oraz podyplomowe zarządzanie zasobami ludzkimi na Uniwersytecie Śląskim. Związany z rynkiem motoryzacyjnym od 1993 roku przez lata pracując dla jednego z czołowych dystrybutorów części w Polsce oraz dla jednej z międzynarodowych grup zakupowych. Członek grup roboczych stowarzyszenia FIGIEFA. Zaangażowany w prace SDCM od momentu jego powstania.

MACIEJ OLEKSOWCZ

Inter Cars
Studiował na Akademii Leona Koźmińskiego oraz Uniwersytecie Warszawskim na kierunku marketing i zarządzanie. W latach 2001-2015 Członek Rady Nadzorczej Inter Cars. Z dniem 15 września 2015 r. zrezygnował z pełnienia funkcji Członka Rady Nadzorczej Spółki, motywując to zamiarem aktywnego zaangażowania w zarządzanie Spółką i Grupą Kapitałową Inter Cars S.A., w szczególności w obszarze nowych technologii oraz IT. Bezpośrednio przed powołaniem w skład Zarządu Spółki pełnił funkcję Prokurenta Spółki. Od 1 maja 2017 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu.

JAROSŁAW TUNKIEL

Nissens
Absolwent Wydziału Technologii Budowy Maszyn Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie (obecnie Uniwersytet Warmińsko-Mazurski). Z motoryzacją związany od 1995 roku, obecnie Dyrektor Chłodnice Nissens Polska sp. z o.o. oraz Executive Management Consultant Nissens Automotive A/S, do 2019 odpowiedzialny za sprzedaż produktów firmy Nissens w Europie Centralnej i Wschodniej, w krajach Bliskiego Wschodu oraz Afryce.

WITOLD PIESTRZENIEWICZ

KYB Europe
Aftermarket Business Planning Manager w KYB Europe, odpowiedzialny za wsparcie decyzyjne dla strategii planowania i rozwoju KYB w Europie. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w branży motoryzacyjnej (IAM) w Europie Środkowo-Wschodniej, obejmujące zarządzanie projektami i wdrażanie rozwiązań w zakresie logistyki produktów, rozwoju struktur dystrybucyjnych, obszarów podatkowych i prawnych oraz integracji procesów biznesowych.

TADEUSZ WOJCIECHOWSKI

TEDGUM
Związany z branżą motoryzacyjną od ponad 28 lat. W 1993 roku założył firmę TEDGUM zajmującą się produkcją metalowo-gumowych części dla motoryzacji.

TOMASZ MIŚNIAKIEWICZ

Aptiv Services Poland S.A.
Absolwent Politechniki Warszawskiej i MBA w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Od 25 lat związany z firmą Aptiv (Delphi) . Od 1999 roku pełni funkcję Dyrektora Finansowego, jednocześnie w 2015 objął stanowisko Dyrektora Krajowego w Polsce. Firma Aptiv zatrudnia w Polsce prawie 5500 pracowników, w tym 2300 inżynierów i 1000 specjalistów korporacyjnych, którzy pracują w krakowskim Centrum Technicznym – jednym z największych ośrodków badawczo-rozwojowym firmy na świecie. Ośrodek  w Krakowie tworzy i rozwija technologie  w obszarze bezpiecznych, ekologicznych i lepiej skomunikowanych rozwiązań dla mobilności, a zakłady produkcyjne w Jeleśni i Gdańsku pomagają zamieniać innowacyjne pomysły w rzeczywistość.
Anna Ścieszko Osińska

ANNA ŚCIESZKO-OSIŃSKA

Warszawskie Zakłady Mechaniczne „PZL-WZM” w Warszawie
Doświadczony menedżer zarządzający z kilkuletnią praktyką w międzynarodowym środowisku. Kluczowe kompetencje i umiejętności:
  • Zarządzanie strategiczne i operacyjne spółkami;
  • Tworzenie budżetów inwestycji, sprzedaży oraz nadzór nad ich realizacją;
  • Kierowanie projektami i inwestycjami;
  • Wdrażanie systemów informatycznych (księgowo- finansowych, bezpieczeństwa);
  • Pozyskiwanie nowoczesnych technologii.
Iwona Kornatko

IWONA KORNATKO

Morela Serwis
Od ponad 20 lat współwłaścicielka serwisu samochodowego Morela w Łomiankach. Autorka bloga  www.warsztatnaobcasach.pl. Jedna z pierwszych kobiet prowadzących serwis samochodowy. Główne obszary działań to organizacja pracy serwisu samochodowego oraz budowanie wizerunku.

RENATA GUTOWSKA

ToM-PaR
Prezes i Członek Zarządu rodzinnej firmy ToM-PaR Sp. z o.o., zajmującej się produkcją akcesoriów motoryzacyjnych – produktów przeznaczonych do utrzymania samochodów w czystości przez cały rok. Sztandarowymi produktami są akcesoria zimowe, za które firma została doceniona aż za oceanem, podczas targów motoryzacyjnych w Las Vegas w 2019 roku. Członkini Lady Business Club. Firmę uzna za zbudowaną gdy wszystkie procesy produkcyjne zostaną w pełni zautomatyzowane, a roczna sprzedaż produktów osiągnie 10 mln sztuk rocznie.  Z branżą motoryzacyjna związana od 2010 roku.

OSKAR MOŻDŻYŃ 

Prawnik, specjalista z zakresu prawa motoryzacyjnego, twórca portalu Autoprawo.pl. Doradza przedsiębiorcom z branży automotive oraz właścicielom pojazdów. Od 2014 r. reprezentował ponad 1500 podmiotów w sprawach związanych z motoryzacją i ruchem drogowym.